“ÇOK ULUSLU TARIM İŞ FORUMU” TÜRKİYE’DE İLK KEZ AGROEXPO’DA GERÇEKLEŞTİ!

“ÇOK ULUSLU TARIM İŞ FORUMU” TÜRKİYE’DE İLK KEZ AGROEXPO’DA GERÇEKLEŞTİ!

01 – 04 Şubat 2018 tarihleri arasında düzenlenen 13. Agroexpo Uluslararası Tarım ve Hayvancılık Fuarı binlerce ziyaretçinin akın ettiği organizasyona ev sahipliği yaptı. 875 katılımcı firmayı 60 ülkeden 332 bin ziyaretçiyle buluşturan Agroexpo, Türkiye’nin en büyük, Avrupa’nın ilk dört büyük tarım fuarından biri olma özelliğini devam ettirdi.
13. Agroexpo Uluslararası Tarım ve Hayvancılık Fuarı’nda 4 gün süren Çok Uluslu Tarım İş Forumu gerçekleşti. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından düzenlenen forum, Türkiye’de ilk defa düzenleniyor olmasının yanı sıra 11 ülkenin bakanlık yetkililerini bir araya getirerek sektöre damga vurdu.
Çok Uluslu Tarım İş Forumu kapsamında fuar boyunca devam eden ikili görüşmeler ise 22 ülkeden 439 firmanın katılımıyla gerçekleşti. Tarım İş Forumu’na İrlanda, Kosova, Romanya, Sırbistan, Sudan, Katar, Ürdün, Rusya, Nijerya, Bulgaristan ve Azerbaycan tarım bakanları ve bakanlık üst düzey yetkilileri de katıldı.
1 – 4 Şubat 2018 tarihlerinde gerçekleşen 13. Agroexpo Uluslararası Tarım ve Hayvancılık Fuarı, 500 milyon dolarlık iş hacmi yarattı.