Agroexpo

TARIM FUARCILIĞINDA TÜRKİYE’NİN EN DENEYİMLİ ADRESİ; ORİON FUARCILIK! 

1986 yılında kurulan “Orion Fuarcılık Tanıtım Hizmetleri A.Ş.”, uzmanlık alanı olan tarım fuarı organizasyonlarındaki yolculuğuna İzmir ve Denizli fuarlarıyla devam etmektedir. 1993 yılında Türkiye’nin ilk tarım fuarını Söke - Aydın’da düzenleyen şirketimiz, ülkemizin birçok bölgesinde fuarlar düzenlemiş olup sektörün kuşkusuz en tecrübeli organizasyon firmasıdır.

Türkiye’nin En Büyük, Avrupa’nın Dört Büyük Tarım Fuarından Biri Agroexpo, Fuar İzmir’de…

2017 yılında A, B ve C hollerinde 90 bin metrekare alanda düzenlenen Agroexpo, 2018 yılında 110 bin metrekarede, 4 ayrı holde  (A,B,C,D) seçkin firmalara ev sahipliği yaptı.

01 – 04 Şubat 2018 tarihlerinde Fuar İzmir’de düzenlenen Agroexpo’da, T.C. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından Türkiye’de ilk kez düzenlenen Çok Uluslu Tarım İş Forumu gerçekleşti. Fuar süresince düzenlenen Çok Uluslu Tarım İş Forumu’na; Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Sayın Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba’nın davetleri ile İrlanda, Kosova, Romanya, Sırbistan, Sudan, Katar, Ürdün, Rusya, Nijerya, Bulgaristan, Azerbaycan ülkelerinin bakanları ve üst düzey yetkilileri katıldı.

T.C. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ve Orion Fuarcılık işbirliği ile gerçekleştirilen Çok Uluslu Tarım İş Forumu kapsamında fuar boyunca devam eden ikili görüşmelerde 22 ülkeden 439 firmanın katılımıyla 2000 iş insanı bir araya geldi.

Ayrıca Agroexpo’ya katılan 11 ülkenin tarım bakanları ve heyetleri, kendilerine ayrılmış özel salonlarda ikili görüşmeler gerçekleştirdi. Böylece Agroexpo, bu ülkeler arasında ekonomik ilişkilerin geliştirilmesine çok önemli katkılarda bulunma görevini de yerine getirdi.

Ekonomi Bakanlığı’ndan Agroexpo’ya Destek

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın yanı sıra T.C. Ekonomi Bakanlığı’ndan da tam destek alan Agroexpo, Ekonomi Bakanlığı’ndan destek alan dokuz fuardan biri olma özelliğine sahip oldu.

2 Şubat 2018 tarihinde Ekonomi Bakanlığı’nın koordinasyonu ve Ege İhracatçılar Birlikleri’nin organizasyonu ile alım heyeti ve ikili görüşmeler gerçekleştirildi.

Bir Adım Daha İleriye…

Orion Fuarcılık ev sahipliğinde 01 - 04 Şubat 2018 tarihleri arasında 60 ülkeden 875 katılımcıyı 332 bin ziyaretçiyle buluşturan 13. Agroexpo, tarım sektörünün Türkiye’de ki en önemli buluşma noktası oldu ve sektördeki liderliğini bir kez daha gözler önüne serdi.

Agroexpo Uluslararası Tarım, Tarım Makinaları, Hayvancılık, Hayvancılık Ekipmanları, Canlı Hayvan ve Seracılık Fuarı, 14. kez düzenlenecek olmanın heyecanını yaşıyor. 14. Agroexpo, 07 – 10  Şubat 2019 tarihleri arasında 950 firmayı 350 bin ziyaretçiyle buluşturmayı hedefliyor.