Başkanımızın Mesajı

Fatih TAN resim 2" YA DA YENİ BİR YOL… AGROEXPO!”

Orion Fuarcılık, 31 yıllık deneyimi ile ülkemizin çeşitli bölgelerinde Tarım İhtisas Fuarları düzenlemektedir. Bu deneyimlerden yola çıkarak 2005 yılından itibaren düzenlenen ve dünya çapında bir fuar olan Agroexpo’yu Ege Bölgesi’nin İncisi İzmir’de, 13. kez gerçekleştirecek olmanın heyecanını yaşıyoruz.

Tarım ve hayvancılık teknolojilerinde önemli bir potansiyele sahip olan İzmir, devlet tarafından verilen bitkisel üretim, hayvancılık ve tarım sigortalarındaki teşviklerle, tarımda daha da fazla söz sahibi olma olanağını yakaladı. Böylelikle ilimizde kırsal kalkınma destekleriyle açılan tarıma dayalı sanayi tesis sayısı giderek artmaktadır. İyi tarım uygulamalarında ise ülke genelinde birinci sıraya sahip olan İzmir, önümüzdeki yıllarda yapılacak jeotermal sera projeleri ile sektördeki konumunu daha da güçlendirecek. İzmir’in, Türkiye’nin 3. büyük şehri olmasından dolayı sahip olduğu avantajlardan biri de uluslararası havaalanının olmasıdır. Bu da Agroexpo Uluslararası Tarım, Sera ve Hayvancılık Fuarı’ nda yer almak isteyen yabancı katılımcı ve ziyaretçilerimiz için büyük bir fırsat yaratmaktadır.

2015 yılı Şubat ayında Kültürpark Fuar Alanı'nda düzenlediğimiz,198 bin sektör çalışanını ve 708 markayı ağırladığımız Agroexpo Uluslararası Tarım, Sera ve Hayvancılık Fuarı'nı, 2016 yılından itibaren Türkiye’nin en büyük ve Avrupa’nın ilk 4 fuar alanı arasında gösterilen Fuar İzmir  binalarında gerçekleştirmekteyiz.

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından 550 milyon TL yatırımla inşa edilen, toplamda 337 bin metrekare kurulu alanı ve 110 bin metrekare kapalı alanı bulunan Fuar İzmir'de düzenlenen 12. Agroexpo, 2017 yılında 12 holde 729 katılımcıyı 248 bini aşkın ziyaretçiyle buluşturdu.

1 – 4 Şubat 2018’de gerçekleştireceğimiz organizasyonumuz için hedefimiz, 60 ülkeden 850 katılımcı firmayı, 285 bin ziyaretçiyle buluşturmaktır.

Fuara katılım amaçlarınız arasında yer alan ürün tanıtımlarınızı daha geniş alanlara yapabilmek, yepyeni satış bağlantıları kurabilmek, firma prestijinize prestij katabilmek için her zaman söylediğimiz gibi doğru fuarları seçmek ve bu fuarlara doğru zamanda katılmak gereklidir. Katıldığınız bir tarım fuarında bu üç amacı gerçekleştiremediğiniz takdirde, şüphesiz ki bu hedeflere tam olarak ulaşabilmek mümkün değildir.

Bu nedenle katılmış olduğunuz diğer fuarlardan yeteri kadar verim alamadığınızı düşünüyorsanız sizler için doğru yol, Agroexpo olacaktır.

Meşhur Kartaca Kahramanı Hannibal’in söylediği gibi; 'YA YENİ BİR YOL BULACAĞIZ, YA DA YENİ BİR YOL YAPACAĞIZ.'

Hedef müşterilerinizi etkileyebilmek için Agroexpo’nun gücünden yararlanarak, ziyaretçilerin firmanıza olan bilgilerini, ilgiye dönüştürebilirsiniz. Agroexpo, size yeni imkanlar sunacak, mevcut müşterilerinizle ilişkilerinizi güçlendirecek ve yeni müşteriler edinmenize imkan sağlayacak.

Agroexpo’ ya katıldıktan sonra sonuçlarını mutlaka değerlendirin. Yukarda belirttiğimiz amaçlar için emeğinizi, zamanınızı ve paranızı harcadıktan sonra standınıza uğrayan ziyaretçi kitlesinin ürünleriniz için uygunluğunu, sayısını, yurt dışından gelen alım heyetleri ile yaptığınız görüşmelerin etkisi gibi sınıflandırmaları mutlaka yapın. Eğer bu fuara katılmasaydınız, sizleri standınızda tek tek ziyaret eden firmalarla görüşebilmek için harcayacağınız zaman ve maliyeti de düşünün.

Yaptığınız değerlendirmeler sonucu, Orion Fuarcılık’ ın sadece Tarım Fuarları organizasyonu yaparak elde ettiği deneyimle sizlere sunduğu, uluslararası anlamda kendini kanıtlamış olan Agroexpo’ ya bir sonraki sene katılmayı tekrar isteyeceksiniz.

Saygılarımla,


Fatih Tan

Orion Fuarcılık 
Yönetim Kurulu Başkanı